Кравчук зізнався, чому Україна підписала Будапештський меморандум

Кравчук зізнався, чому Україна підписала Будапештський меморандум
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Україна не могла не підписати Будапештський меморандум оскільки існувала небезпека ракет і ядерних боєголовок, термін експлуатації яких закінчувався в 1997-му році.

Loading...

Подробиці розповів перший президент України Леонід Кравчук, передає Обозреватель.

За його словами, Україна була стороною підписання Договору про ядерне роззброєння і повинна була виконати взяті на себе зобов’язання.

Нагадаємо, Будапештський меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, був підписаний 5 грудня 1994 го між лідерами України, США, Росії та Великобританії.

“Наші ракети і ядерні боєголовки в 97-м ставали небезпечними. Це був момент їх смерті. Ми повинні були або позбутися від них або замінити самі боєголовки. Україна їх не виробляла і виробляє, вони робилися в Росії. Продажу або поставок не було, це ж ядерна зброя, тому Україна не могла не підписати Будапештський меморандум”, – заявив Кравчук.

За його словами, популярні тези про те, що нам варто було б залишити ядерну зброю і тоді Росія боялася б вести себе так, як зараз, “це думки людей, які не знають суті історії становлення ядерних боєголовок в Україні. Тим більше, що держава була стороною підписання договору про роззброєння і повинно було виконати взяті на себе зобов’язання”.

Також, Кравчук вважає абсурдною можливість введення російських миротворців на тимчасово окупований Донбас.

Крім того, з’явилася інформація, що обмін полоненими можливо провести тільки за умови сприяння російської сторони. Без бажання бойовиків і Росії до кінця 2020 року обміну полоненими не буде.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...