Закликали до захоплення влади: в трьох областях України затримали сепаратистів

Закликали до захоплення влади: в трьох областях України затримали сепаратистів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У трьох регіонах України затримали інтернет-агітаторів, які закликали до захоплення влади і зміни меж країни.

Loading...

Подробиці оприлюднила Служба безпеки України.

Так, в Дніпрі, Черкасах і Сумській області діяла міжрегіональна мережа агітаторів. Вони на персональних сторінках заборонених в Україні соцмереж розміщували матеріали щодо зміни кордонів України і закликали до захоплення влади, повалення конституційного ладу і створення “спеціальних територіальних громад народовладдя”.

У Дніпропетровській області до поширення цих матеріалів міг бути причетний керівник двох громадських об’єднань. Слідство стверджує, що агітатори з Черкас і Сумській області отримували матеріали з пропагандистських інтернет-видань Росії і сайтів незаконних збройних формувань.

Фігурантам розслідування повідомили про підозри за ч.2 статті 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення державного ладу або на захоплення державної влади) і за ч.1 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Як ми вже розповідали раніше, контррозвідка Служби безпеки України викрила командира одного з підрозділів Національної гвардії, якого викрили в державній зраді. Як було встановлено, військовослужбовець передавав російським силовикам відомості про оборонній сфері України.

А в Росії колишнього українського футболіста Василя Василенка хочуть відправити на 16 років в колонію суворого режиму за шпигунство на користь України.

Джерело: Народна Правда