Хворих на COVID лікуватимуть у колонії: лікарі на Чернігівщині заговорили про катастрофу

Хворих на COVID лікуватимуть у колонії: лікарі на Чернігівщині заговорили про катастрофу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У Чернігівській області в лікарнях вже немає лікарів і місць для лікування хворих на COVID-19 , з цієї причини чиновники планують відкрити додаткові місця в спортзалах Чернігова та Ніжина. Крім того, в резерві законсервована колонія в Прилуках.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя” .

Loading...

Відомо, що в Прилуках в амбулаторії при дитячій поліклініці зараз немає жодного сімейного лікаря – усі на лікарняному. Іншими словами, хворим на COVID-19 просто нема до кого звернутися за допомогою. На прийомі працюють тільки медсестри, які можуть виписати лікарняний. Аналогічна ситуація і в селі Сухополова Прилуцького району, де пішла на лікарняний сімейний лікар.

При цьому в центральній лікарні Прилук палати вже переповнені пацієнтами, їх розміщують більше належної кількості – тих, хто і так не влазить, розміщують в коридорах.

Незважаючи на це, місцева влада звітує про вільні ліжках і достатню кількості кисню. Однак за словами медиків, ситуація з ними в області не з кращих.

“Місцева влада вже заявила, що планує відкривати додаткові місця в двох спортзалах в Чернігові та Ніжині, там помістяться 150-200 ліжок. А також в резерві є і законсервована колонія в Прилуках. Туди теж можуть звозити хворих на COVID-19. Тільки без обладнання цих приміщень кисневими станціями перепрофілювати їх немає ніякого сенсу “, – йдеться в матеріалі.

Також повідомляється, що в багатьох лікарнях не вистачає лікарів і медсестер – частина з них хворіють COVID-19, інші – звільнилися.

“У нас на зміні на кожну медсестру часом доводиться 20-25 пацієнтів. Присісти не встигаєш, піт градом. Але найжахливіше, що допомагати людям нічим. Кому дати подихати киснем вже вибираєш – якщо у одного сатурація близько 85%, а в іншого нижче, то рятуєш його. Другого вмовляєш спокійно полежати і почекати. Але люди вмирають щодня. Врятувати всіх просто неможливо. Те, що трупи не встигають виносити, так це звичайна справа, особливо вночі. Кладуть під стіночку, рано вранці на каталку і в морг. А хто буде носити? Медсестри, які розриваються між тяжко хворими?” – цитує видання медсестру з Чернігова.

Як повідомлялося раніше, Одеса не справляється з COVID-19, що б не говорили чиновники. Напередодні в мережі опублікували знімки з лікарні №5, куди привозять пацієнтів з підтвердженим діагнозом, на них – тіла мертвих людей в палатах і коридорах . Їх не встигають прибирати.

Щоб прискорити розробку вакцини від COVID-19, а саме дослідження ефективності препарату, Всесвітня організація охорони здоров’я може провести експеримент, заражаючи коронавірусів SARS-Cov-2 здорових людей.

Джерело: Народна Правда
загрузка...