Радикальна зміна клімату: зими в Україні може не стати

Холодний період часу скоротиться на 80 днів.

Радикальна зміна клімату: зими  в Україні може не стати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського науково-дослідного гідрометеоінституту Віра Балабух попереджає, що зими може не стати, холодний період часу скоротиться на 80 днів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням «Укрінформ».

Вона переконана, що за сто років зима в Україні щонайменше скоротиться на 32 дні. Це пов’язано із підвищенням середньорічної температури, що й спровокує невідворотні зміни клімату.

“Підвищення середньої температури за рік на 0,1 градуса подовжує тривалість теплого періоду … на один день! Якщо по средньоптимістичному сценарієм середня температура в Україні до кінця століття зросте на 3,2 градуси за рік, тривалість теплого періоду в порівнянні з сьогоднішнім може вирости на цілий місяць “, – прогнозує експерт.

У найгіршому розвитку подій та підвищення температури у полярних широтах на 8 градусів, ми можемо взагалі втратити справжню зиму. Її тривалість скоротиться за найоптимістичніших прогнозів на 80 днів.

“При такому зростанні середньої за рік температури повітря тривалість теплого періоду до середини століття в Україні може вирости на 2-3 тижні в порівнянні з сьогоднішнім. При цьому на Поліссі він триватиме майже 300 днів, що було характерно на початку століття для … південного степу. А в полярних широтах ці зміни можуть бути ще більш інтенсивними .. За самого песимістичного сценарію, середня за рік температура збільшиться на 8-10 градусів, а може і вище “, – відзначила вона.

Нагадаємо, відомий народний синоптик Леонід Горбань озвучив прогноз погоди до кінця грудня.

Джерело: Народна Правда