Держзрада чиновників “Укроборонпрому” і “Укрспецекспорту”: СБУ розкрила подробиці скандалу

Держзрада чиновників “Укроборонпрому” і “Укрспецекспорту”: СБУ розкрила подробиці скандалу
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Служба безпеки України із серпня розслідує справу про державну зраду посадових осіб держпідприємств “Укроборонпром” і “Укрспецекспорт”, зокрема, в сфері військово-технічного співробітництва та оборонно-промислового комплексу.

Loading...

Як повідомляє прес-служба СБУ, в рамках цієї справи 3 грудня на підприємствах пройшли обшуки.

В ході досудового розслідування встановлено, що “Укрспецекспорт” залучив до військово-технічного співробітництва з країною Південної Азії компанію “R”, незважаючи на її негативний імідж на ринку торгівлі озброєнням. Причому ця компанія була залучена і до вже діючих контрактів, і до передконтрактних переговорів, які перебували на завершальній стадії.

Представникам іноземної компанії передавалася службова інформація, яка містить комерційну таємницю про стан військово-технічного співробітництва України та однієї з країн Південної Азії, умови можливих зовнішньоекономічних контрактів, переговорів.

За даними СБУ, через залучення компанії “R” фактично було зірвано укладення низки стратегічних контрактів, а також створені умови для виходу на ринок озброєнь не українських товарів, а продукції країн-конкурентів.

В СБУ підкреслюють, посадові особи ГК “Укроборонпром” і ДК “Укрспецекспорт” свідомо приховували і ігнорували листи державних іноземних компаній, які свідчили про негативну репутацію компанії “R” і недоцільність співпраці з нею. А командування сухопутних військ іноземного замовника в 2020 році взагалі включило компанію “R” в “чорний” список “.

Також стало відомо, що залучені до реалізації зазначених контрактів посадові особи “Укроборонпрому” і “Укрспецекспорту”, а також компанії “R” пов’язані між собою, оскільки до призначення на посади в державний концерн і компанію працювали в одній комерційній структурі.

Описана діяльність чиновників “Укроборонпрому” і “Укрспецекспорту” і компанії “R” привела до зниження військово-технічного співробітництва України з іноземним партнером, ніж, за інформацією СБУ, має намір скористатися Росія, що створює загрозу національній безпеці України.

Як повідомлялося раніше, Служба безпеки України більше не буде розслідувати економічні злочини.

Також повідомлялося, що СБУ відкрила кримінальне провадження проти Шарія.

Джерело: Народна Правда