Авіакатастрофа МАУ: Іран відмовляється виплачувати компенсацію

Авіакатастрофа МАУ: Іран відмовляється виплачувати компенсацію
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Іран відкликав пропозицію про виплату сім’ям загиблих в катастрофі літака “Міжнародних авіаліній України”.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін, передає “Громадське радіо”.

Енин каже, Іран відкликав пропозицію, за якою планували закласти в бюджет-2021 200 млн євро для компенсації рідним загиблих в авіакатастрофі:

“Передбачалося, що 200 євро млн виділять саме з фонду національного розвитку, що спричинило серйозні внутрішні дискусії в іранському суспільстві, але ми будемо вітати плани іранського уряду зарезервувати певну суму коштів в бюджеті для виплати компенсацій”.

Він зазначив, що про розмір компенсацій поки не починали переговори з іранською стороною.

“Позиція України виходить з того, що рівень компенсації в значній мірі залежатиме від обставин катастрофи і від рівня співпраці іранської сторони, зокрема, з Україною щодо забезпечення об’єктивного і неупередженого розслідування катастрофи”, – підкреслив заступник міністра.

Нагадаємо, літак Boeing-737 української авіакомпанії МАУ зазнав аварії вранці 8 січня неподалік від Тегерана. Встигнувши піднятися на висоту в 2400 метрів, машина впала на землю. Всі 176 осіб, що знаходилися на її борту, в тому числі 11 українців – загинули.

Версія про те, що літак був збитий, з’явилася практично в той же день після катастрофи . Ракети були випущені з зенітного ракетного комплексу «Тор», який був розроблений в СРСР, а пізніше модернізований в РФ.

 

Джерело: Народна Правда