Бійці ЗСУ отримали премію 500 млн за дотримання перемир’я на Донбасі

Бійці ЗСУ отримали премію 500 млн за дотримання перемир’я на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За дотримання перемир’я на Донбасі українським військовим виплатили премії на суму близько півмільярда гривень.

Про це повідомляє Міністерство оборони, пише “РБК-Україна”.

Відомо, що порядок виплати винагороди та застосування штрафів до учасників ООС за період перемир’я (з 27 липня 2020 року) регламентований наказом міністра оборони Андрія Тарана №340 від 18 вересня 2020 року.

Відповідно до нього, премії силовикам виплачуються за успішні дії на лінії зіткнення і за збереження життя і здоров’я бійців. Зокрема, винагороду передбачено за безпосередню участь в бойових діях, розвідку в тилу ворога, відбиття атаки противника або захоплення його техніки.

За такі дії передбачена премія в розмірі 17 тисяч гривень. Нагорода збільшується, якщо завдання військовими було успішно виконано в складі підрозділу.

Премії за захоплену (знищену) техніку противника також виплачуються окремо. Наприклад, за захоплення корабля ворога дають до 243 600 гривень, літака – 121 800, танка – 48 720 гривень, безпілотника – 36 540 гривень.

Крім того, передбачені премії за збереження життя і здоров’я бійців в зоні ООС. Командувач Об’єднаних сил за такі дії може отримати додатково 18 тисяч гривень на місяць, а, наприклад, командир взводу – 7 тисяч гривень.

При цьому винагорода для командирів істотно знижується, якщо встановлені випадки порушень з боку їхніх підлеглих: суїциди, недотримання гігієни, відкриття вогню військовими без наказу командира і без військової необхідності. Військовослужбовцям, які допустили такі порушення, винагорода не виплачується взагалі.

Всього з початку перемир’я (з 27 липня по 1 грудня) військовим виплатили винагороди на суму 510,9 млн гривень. При цьому, скільки військових оштрафували, в Міноборони не відповіли.

Перший президент України Леонід Кравчук вважає , що новообраний президент США Джо Байден може змусити Росію піти з Донбасу і виконати свої міжнародні зобов’язання.

У Верховну Раду внесли законопроект про продовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Проросійські бойовики на Донбасі почали активне посилення своїх позицій на передовій танками і артилерією.

 

Джерело: Народна Правда