Для кого COVID-19 найнебезпечніший: названі групи ризику

Для кого COVID-19 найнебезпечніший: названі групи ризику
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

COVID-19 може викликати ускладнення і призвести до летального результату не тільки у літніх хворих, але і в разі декомпенсації супутніх патологій у хворих з групи ризику.

Таку думку озвучив головний лікар Київської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан, передає “Главком”.

Медик зазначила, що за 8 місяців в їх лікарні лікування від COVID-19 пройшло 4 600 пацієнтів, з яких померли 123 людини, соответвенно, на кожні 100 хворих летальних випадків було 2,6.

“Ми почали приймати пацієнтів з березня – тоді тільки в інфекційне відділення, але потім зрозуміли, що це відділення не впорається з потоком, тому з квітня всю лікарню повністю перепрофілювали”, – розповіла вона.

За її словами, найстаршому пацієнту, якого виписали з лікарні, було 102 роки.

“А ще вилікували пацієнтів, яким було 95 і 92 роки. Це такі хороші досягнення. Наймолодшому було 19”, – говорить головлікар.

Доктор звернула увагу на певну групу ризику, коли ускладнення від COVID-19 можуть викликати найскладніші випадки.

“На жаль, були і дуже важкі випадки, коли декомпенсуються супутні патології. Це та сама група ризику, про яку всі говорять: пацієнт має ожиріння, цукровий діабет, хвору щитовидну залозу, СНІД (були і такі пацієнти), або на тлі онкології, коли паралельно людина ще й приймає хіміотерапію. Такі пацієнти досить складно переносять коронавірус”, – резюмувала Мостепан.

Як ми вже розповідали раніше, свинець і нікель могли стати причиною спалаху невідомого захворювання в індійському штаті Андхра-Прадеш – хімічні речовини знайшли в зразках питної води і молока.

А також, стало відомо про негативні наслідки вакцинації препаратом від коронавірусної інфекції COVID-19 виробництва Pfizer/BioNTech.

Джерело: Народна Правда