ЄС виділив Україні 600 млн доларів фінансової допомоги

ЄС виділив Україні 600 млн доларів фінансової допомоги
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Єврокомісія виділила Україні фінансовий транш в розмірі 600 млн євро під процентну ставку 0,125% і терміном погашення в червні 2035 року.

Відповідні подробиці оприлюднила прес-служба Мінфіну.

Так, для надання траншу Єврокомісія здійснила розміщення власних облігацій з негативною прибутковістю -0,143%, завдяки чому після відрахувань комісій за випуск, Україна фактично отримала 623,5 млн євро.

Кошти отримані Україною згідно з Меморандумом про взаєморозуміння та Кредитній угоди ЄС (щодо макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1,2 млрд євро), укладених 23 липня.

“На даний час в Україні триває робота щодо виконання відповідних, визначених згаданим Меморандумом, зобов’язань для отримання 2-го траншу (600 млн євро) шляхом реалізації структурних реформ”, – зазначено в повідомленні.

Відзначимо, загальна сума пільгової кредитної допомоги ЄС, отриманої Україною протягом 2014-2020 років, досягла 4,41 млрд євро.

Як ми вже розповідали раніше, США можуть надати Україні військову допомогу на суму 250 мільйонів доларів – відповідне рішення підтримала Палата представників Конгресу, але голосування по документу ще має пройти в Сенаті.

У той же час, національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення допустити до обігу акції шести найбільших світових компаній: Facebook Inc., Tesla Inc., Netflix Inc., Microsoft Corporation, Visa Inc і Advanced Micro Devices Inc.

Джерело: Народна Правда