Тарифи на електроенергію можуть вирости на 30%: що чекає українців у 2021 році

Тарифи на електроенергію можуть вирости на 30%: що чекає українців у 2021 році
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

У Кабінеті міністрів України анонсували підвищення тарифів на електроенергію для населення. Ціни можуть зрости вже з 1 січня 2021 і після першого етапу платіжки подорожчають на 30%.

Loading...

На даний момент один кіловат електроенергії в Україні обходиться в 1,1 гривні. З них по 0,90 копійок ми платимо за перші 100, а за кожен наступний – 1,68 гривні.

Як стверджують експерти, цієї суми не вистачає навіть на покриття доставки електроенергії, передає Обозреватель.

Для прикладу, якщо зараз сім’я платить за електроенергію в середньому 250 гривень на місяць, то в січні платіжка може вирости вже до 325 гривень. Більш точні тарифи Міненерго готується представити в Кабінеті міністрів вже найближчим часом.

Пільговий тариф при споживанні невеликої кількості електроенергії планують залишити. А новий тариф буде складатися з двох частин: першу будуть платити ті, хто витрачає мало електроенергії і економлять, а другу – тим українцям, які активно використовують електроенергію.

Як ми вже розповідали раніше, в регіонах України почалося підвищення тарифів на опалення. Так, в Миколаєві місцеве Облтеплоенерго підняло тарифи на 35%, а в Одесі – на 23%.

А також, українців змусять платити за зайві метри в квартирі – розщедритися в наступному році доведеться власникам квартир площею більше 60 квадратів і будинків від 120 квадратних метрів. Крім того, ставка збільшиться з 62,5 до 70,8 грн за квадрат.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...