В ООН вимагають зупинити “вакцинний націоналізм” в світі

В ООН вимагають зупинити “вакцинний націоналізм” в світі
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

“Вакцинний націоналізм” повним ходом поширюється світом, – таку заяву зробив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. За його словами, бідні люди по всьому світу спостерігають, як багаті країни готуються до вакцинації проти COVID-19, і задаються питанням, чи отримають вони щеплення.

Про це пише AP.

Гутерреш підкреслює, що вакцини потрібно розглядати як “глобальне суспільне благо”, доступне кожному на планеті. Особливо він виділяє Африку, де в 54 країнах зареєстровано понад 2,2 мільйона випадків зараження, з яких понад 53 тисяч летальні.

У зв’язку з цим він закликав країни допомогти у виділенні $ 4,2 млрд протягом наступних двох місяців для програми Всесвітньої організації охорони здоров’я COVAX (проект із закупівлі і доставки вакцин проти COVID-19 для найбідніших верств населення світу). Відзначимо, Україна також отримає вакцини за цією програмою.

Як ми вже розповідали раніше, вакцинація українців від COVID-19 проходитиме в три етапи – в МОЗ вже склали графіки. Першими щеплення отримають люди з групи ризику.

Вакцина від коронавірусної інфекції COVID-19 в українських аптеках з’явиться не раніше осені 2021 року.

Джерело: Народна Правда