В Україні почалася друга хвиля безробіття через карантин вихідного дня

В Україні почалася друга хвиля безробіття через карантин вихідного дня
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

Карантин вихідного дня майже не вплинув на ВВП, але при цьому спровокував другий пік зростання безробіття в країні.

Про це в інтерв’ю “Українській правді” повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Зараз треба відзначити, що карантин вихідного дня значного впливу на економіку в цілому не здійснив. Чому? Тому що в загальному ВВП змінилося дуже мало від нього. В першу чергу тому, що був робочий тиждень, коли люди могли купити все необхідне. Тобто споживання всього постраждало мало “, – пояснив він.

За словами Шмигаля, карантин вихідного дня вплинув на сфери обслуговування і розваг, де було задіяна велика кількість людей і робочих місць:

“Можна говорити, що карантин вихідного дня вплинув на рівень зайнятості. Це негативний вплив, він є, він відстежується за графіками. На початок карантину у нас була 361 000 зареєстрованих безробітних, сьогодні – 420 000. Ще місяць тому було 396 000”.

За його словами, спостерігався другий пік звернень з безробіття, перший був після початку карантину.

Як повідомлялося раніше, медики попередили про небезпеку безсимптомного COVID-19.

Напередодні лікарі спростували міф про те, що діти переносять COVID-19 без ускладнень. Виявилося, що коронавірус SARS-CoV-2 пошкоджує кровоносні судини більшості заражених дітей.

Відзначимо, уряд України планує посилити карантин на початку січня, оскільки очікується, що добова захворюваність COVID-19 підскочить до 20-25 тисяч.

Джерело: Народна Правда