13 грудня православні відзначатимуть день Андрія Первозванного – це день пам’яті про мученицьку смерть апостола Христа Андрія.
НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що Андрій Первозванний проповідував християнство у Скіфії і, за переказами, дійшов до Києва.
Андрій поставив хрест на пагорбі, сказавши: “чи Бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа”.
День Андрія Первозванного – чого не можна робити
В цей день не можна працювати – ані фізично, ані інтелектуально.
День Андрія Первозванного – традиції
Наші предки називали це свято Калита. Воно вважалося парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і влаштовувати різні витівки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Свято Андрія є святом молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.
Новорічні свята: скільки будуть відпочивати українці в грудні
У цей день дівчата зазвичай ворожили і разом з хлопцями проводили “Андріївський” обряд – “Калита”, випікаючи круглі коржі ( “Калита”), схожі на сонце, з діркою всередині.
“Калита” прив’язували високо під стелею, а молодь із зав’язаними очима повинна була дострибнути до нього і відкусити шматочок.
Незаміжні дівчата в цей день ходили в будинок самотньої жінки і разом пекли пампушки. Кожна дівчина брала по одній пампушці, відзначала її, а потім клала на низький стілець. Після цього пускали в будинок собаку – чию пампушку він їв, та першою вийде заміж.
Нагадаємо, 7 грудня православні відзначатимуть День пам’яті святої великомучениці Катерини. Згідно з народними повір’ями, Свята Катерина є «Христовою нареченою», покровителькою любові і шлюбу, і може допомогти незаміжнім дівчатам знайти судженого.