Названо небезпеку КТ при COVID-19: у МОЗ розповіли деталі

Названо небезпеку КТ при COVID-19: у МОЗ розповіли деталі
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини

Стало відомо, в чому полягає небезпека використання комп’ютерної томографії при COVID і чому в деяких країнах її вже не роблять.

Loading...

Подробиці розповів кардіохірург, директор інституту серця Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) Борис Тодуров, передає Країна.

Він зазначив, що в країнах, де розвинена система УЗД-діагностики легенів (наприклад, в Німеччині), КТ майже не роблять. За його словами, в Україні мало фахівців, які роблять подібне.

“На жаль, в Україні дуже мало фахівців, які роблять УЗД легенів. І знають цю картину, і можуть це адекватно оцінити, і сказати, що тут пневмонія, тут – не пневмонія. І в якій мірі пневмонія. Ми тільки почали цю програму у себе – підготовки узістів для дослідження легенів”, – розповів Тодуров.

Саме тому в нашій країні і роблять комп’ютерну томографію. Кардіохірург звернув увагу, що це досить “шкідлива” річ для нашого організму.

“Це, звичайно, шкідлива штука. У десятки разів більше отримуємо рентген-випромінювання, ніж при звичайній флюорографія. Але картинка, звичайно, краща”, – резюмував доктор.

Як ми вже розповідали раніше, українці, які лікують COVID-19 будинки можуть отримати компенсацію, – про це заявив глава комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький .

А також, ситуація з COVID-19 в Україні почне змінюватися на краще після локдауну, який повинні ввести 8 січня, вже до травня 2021 «дихати буде легше», – таку заяву зробив головний санлікар країни Віктор Ляшко.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...