Майже 200 населених пунктів в 3 областях постраждали від негоди – через ожеледицю знеструмлені сотні будинків, на дорогах спостерігаються затори, відбуваються смертельні аварії.
Подробиці повідомляє прес-центр Державної служби з надзвичайних ситуацій.
За інформацією рятувальників, знеструмлені 173 населених пункти в 3 областях: Київська – 79, Житомирська – 58, Чернівецька – 36. Зараз бригади обленерго відновлюють електропостачання.
В “Укравтодорі” повідомляють, що в п’яти областях (Тернопільська, Хмельницька, Рівненська, Київська, Житомирська) були введені тимчасові обмеження руху вантажівок і автобусів. Зараз рух в зазначених областях відновлено.
Рух на автодорогах державного і місцевого значення країни забезпечений.
Від ожеледиці особливо страждав Київ. Зараз, за даними сервісу Google Maps, в столиці сильні затори на дорогах. “Стоять” проспект Перемоги, вулиці Олени Теліги, Жилянська, Миколи Голега, Генерала Тупикова проспекти Степана Бандери, Валерія Лобановського, Індустріальний провулок. Важко проїхати по Дарницькому мосту і мосту Патона.
Одночасно з цим, ожеледиця порушила рух громадського транспорту на окремих ділянках доріг. Наприклад, призупинено рух фунікулера.
Як повідомляє dtp.kiev.ua , на вулиці Ентузіастів сталася смертельна ДТП – через ожеледицю водій не впорався з керуванням і врізався в дерево. Одна людина загинула, постраждалих госпіталізували. Також повідомляється про ДТП з постраждалими на проспекті Перемоги.
Народний синоптик Леонід Горбань раніше повідомляв, що температура повітря в грудні буде постійно коливатися – холод буде змінюватися більш теплими днями.
Погода в Україні в грудні не буде дуже холодною. Народний синоптик Володимир Деркач прогнозує «зимовий бабине літо».
Народний синоптик Леонід Горбань також ділився прогнозом погоди в Україні на кінець листопада і грудень.
Начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань каже , що на відміну від попереднього року, коли внаслідок домінування атлантичного тепла метеорологічної зими не було, в цьому – метеорологічна зима прийшла разом з календарною. І прийшла вона зі сходу, завдяки потужному сибірському антициклону.