Українцям пообіцяли платити компенсацію за лікування COVID-19 вдома, але це не працює

Українцям пообіцяли платити компенсацію за лікування COVID-19 вдома, але це не працює
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українці, які лікують COVID-19 вдома можуть отримати компенсацію, – про це заявив глава комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. Одночасно з цим ЗМІ повідомляють, що в управліннях захисту відповідні заяви не приймають, адже механізм оформлення та отримання компенсації не затверджений.

В ефірі “Право на владу” Радуцький заявив, що лікування COVID-19 в лікарні повністю оплачує Національна служба здоров’я, і в середньому лікування пацієнта з COVID-19 в стаціонарі в умовах інтенсивної терапії обходиться мінімум в 14 тисяч гривень.

Loading...

При цьому ті, хто має підтверджений діагноз і лікувався вдома, повинен зібрати всі чеки на покупку ліків з аптек: “Якщо людина не перебуває на стаціонарі, то сімейний лікар консультує її безкоштовно, а ліки все одно людина йде в аптеку і купує. Мені дуже важко сказати, скільки коштує цей набір “.

Радуцький також підкреслив, що пацієнти в лікарнях не повинні нічого платити. Якщо ж медики вимагають відшкодування коштів за лікування COVID-19, то потрібно писати заяву в поліцію.

Одночасно з цим, як пише “РБК-Україна”, ініціатива компенсації коштів на лікування підтвердженого коронавірусу в домашніх умовах була прийнята ще два місяці тому. Для того щоб отримати компенсацію, українцям потрібно подати заяву, копії чеків з аптек в місцеве управління соціального захисту та надати результат позитивного ПЛР-тесту. Однак, як розповіли жителі Полтави, в місцевих управліннях захисту поки не приймають заяви, так як механізм оформлення та отримання компенсації поки не затверджений.

Як повідомлялося раніше, роботодавці в Україні змінили підхід до працевлаштування через пандемію COVID-19. Зараз на деякі вакансії беруть тільки тих, хто вже перехворів і має на руках тест, який це підтверджує.

Радуцький також заявляв, що жорсткі карантинні обмеження можуть ввести раніше наміченого терміну. Нагадаємо, напередодні Кабінет міністрів прийняв постанову про введення локдауна з 8 січня по 24 січня.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...