Без “формули Штайнмаєра”: депутат розглянуть питання про продовження закону про особливий статус Донбасу

Без “формули Штайнмаєра”: депутат розглянуть питання про продовження закону про особливий статус Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що при продовженні дії закону про особливий статус Донбасу в нього не будуть включати скандальну ” формулу Штайнмаєра “.

Про це він сказав під час погоджувальної ради з лідерами фракцій і депутатських груп, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Там нічого додаватися не буде. Проект закону зареєстрований, ви його бачили на сайті, міняти його ніхто не буде. Єдине питання, яке змінюється, на жаль, уже не перший рік, – це змінюється спочатку 2019-й на 2020-й, а тепер 2020-й на 2021-й. Сподіваюся, що 2022 не буде “, – сказав він.

Також Разумков підтвердив інформацію про те, що на завтрашньому засіданні Ради нардепи розглянуть питання про продовження на рік дії закону про особливий статус Донбасу.

Нагадаємо, “формула Штайнмаєра” (названа по імені колишнього глави МЗС, нині президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра) визначає механізм введення в дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей. Він вводиться на тимчасовій основі в день проведення в Донбасі позачергових виборів і на постійній основі – після опублікування звіту ОБСЄ про визнання підсумків голосування.

Російський політолог Андрій Піонтковський заявив , що капітуляція президента України Володимира Зеленського в результаті виконання «формули Штайнмаєра», може знищити українську державу.

Колишній міністр закордонних справ Німеччини і президент країни Франк-Вальтер Штайнмаєр здивований коментарями політиків, які свого часу підписували Мінські угоди, а зараз говорять, що вони невигідні Україні.

 

Джерело: Народна Правда