Екс-заступник голови МОЗ порівняв систему COVID-тестування з градусником, у якого максимальна позначка 37,5

Екс-заступник голови МОЗ порівняв систему COVID-тестування з градусником, у якого максимальна позначка 37,5
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні недосконала система тестування на COVID-19 – тільки приблизно 35 тисяч перевірок в день, і якщо щоденний приріст захворюваності досягне такої ж цифри в зазначених умовах, локдаун вже нікому буде вводити.

Про це в Facebook повідомив глава Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, колишній заступник глави Міністерства охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Експерт негативно ставиться до слів міністра Кабінету міністрів Олега Немчинова, який раніше озвучував критичну межу швидкості поширення коронавірусної інфекції:

“Є одна проблема. Зараз у нас в середньому проводять 35-36 тисяч тестів в день. Що таке 35 тисяч нових випадків в день при системі тестування в 35 тисяч тестів в день? Це десь, як ситуація в Англії на початку фільму про зомбі-апокаліпсис “28 днів потому”. Локдаун, звичайно, треба буде вводити, правда вже не буде кому”.

Ковтонюк пояснив, що при нормально налагодженій системі тестування населення якість її роботи має оцінюватися за коефіцієнтом виявлення – в нормі він не може перевищувати 5% (тобто, виявляють п’ять позитивних випадків з кожних 100 проведених тестів):

“У нас зараз 33%. Тобто, тестів треба проводити десь в шість разів більше. Питання: якби зараз проводили 200 тисяч тестів в день замість 35 тисяч, виявили б замість 12-13 ті самі 35 тисяч випадків? Подумати над відповіддю залишаю вам. Наша система тестування зараз – це як міряти температуру термометром, у якого максимальна позначка 37,5 “.

Екс-заступник голови МОЗ порівняв систему COVID-тестування з градусником, у якого максимальна позначка 37,5

Нагадаємо, народний депутат від фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук назвав коронавірусну інфекцію (COVID-19) вигаданим захворюванням і закликав, відповідно, не довіряти вакцині.

Україна відновила перелік країн “червоної зони”. У порівнянні з минулим тижнем, в ньому опинилися п’ять нових країн, а ще три країни перейшли з “червоної” зони в “зелену”.

Вакцину від коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні першими отримають військові і медпрацівники. В цілому, українців розділили на 9 груп, які будуть прищеплювати по черзі.

 

Джерело: Народна Правда