Початок кінця: в Іспанії назвали терміни розвитку колективного імунітету від COVID-19

Початок кінця: в Іспанії назвали терміни розвитку колективного імунітету від COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Колективний імунітет до COVID-19 в Іспанії може сформуватися до кінця літа 2021 року і це за умови, якщо на той час вакцинують достатню кількість людей.

Таку заяву зробив міністр охорони здоров’я країни Сальвадор Ілла, передає Reuters.

Відомо, що вакцинація від COVID-19 в Іспанії стартує в січні наступного року. За розробленою програмою, до кінця літа вакцинованими повинні бути більше двох третин 47-мільйонного населення Іспанії.

“В Європі, навіть якщо це не фінал, ми будемо на абсолютно іншій стадії. Ось чому я думаю, що ми знаходимося на початку кінця, але потрібно ще від п’яти до шести місяців. Це те, що називають колективним імунітетом – або тому, що люди вакциновані, або через те, що вони вже перехворіли”, – сказав глава іспанського МОЗ.

Окремо Сальвадор Илла закликав громадян не ігнорувати карантинні обмеження на Різдво.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов раніше пояснив , що в Україні за минулий тиждень зафіксували 78 719 нових випадків COVID-19 – більш ніж на 10 тисяч випадків менше, ніж тижнем раніше, але пов’язано це з тим, що люди перестали робити тести.

Раніше глава Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, колишній заступник глави Міністерства охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив , що в Україні недосконала система тестування на COVID-19 – тільки приблизно 35 тисяч перевірок в день, і якщо щоденний приріст захворюваності досягне такої ж цифри в зазначених умовах, локдаун вже нікому буде вводити.

Нагадаємо, народний депутат від фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук назвав коронавірусну інфекцію (COVID-19) вигаданим захворюванням і закликав, відповідно, не довіряти вакцині.

Джерело: Народна Правда