Прожитковий мінімум перерахують: що буде з пенсіями

Прожитковий мінімум перерахують: що буде з пенсіями
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Прожитковий мінімум в Україні в 2021 році перерахують двічі. Це в свою чергу призведе до підвищення мінімальних пенсій , податків для фізосіб-підприємців.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко пояснює, що від прожиткового мінімуму залежить розмір багатьох соціальних виплат, у тому числі пенсій:

“Якщо різко його підвищити, це виллється у великі гроші. Відомо, що прожитковий мінімум, який встановлюється в бюджеті, значно менше його реального розміру. Головне питання: де взяти гроші? Незрозуміло, що буде з економікою, що буде з бюджетом. Звичайно, прожитковий мінімум занижений. Це не можна називати прожитковим мінімум. Це величина, до якої прив’язані витрати на соціальні виплати “.

Вона каже, що в ідеалі, потрібно підвищити цей розмір до фактичної вартості життя. За останніми даними Мінсоц, це 3763 грн. При цьому за старою методикою цифра повинна бути на 20-40 грн більше.

Одночасно науковий співробітник Людмила Черенько підкреслює, підвищення прожиткового мінімуму до істотного зниження рівня бідності не приведе – такий крок лобіюють, щоб без згоди Мінфіну підвищити мінімальну пенсію. При цьому вона додає, що відчутний результат може дати тільки кардинальне підвищення мінімальної зарплати.

У матеріалі також йдеться, що для першої групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму – до 1 липня показник прожитковий мінімум для працездатного складе 2270 грн, а ставка – 227 грн. Після першого липня прожитковий мінімум 2379 грн, а ставка – 237,9 грн.

Як повідомлялося раніше, Міністерство соціальної політики хоче зрівняти пенсії для чоловіків і жінок в Україні. Як відомо, чоловіки отримують високі зарплати і, відповідно, пенсії у них потім теж вище. Міністр соціальної політики Марина Лазебная вважає, що усунути пенсійне нерівність допоможе накопичувальна пенсійна система.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, який стаж необхідний для отримання пенсійних виплат в 60 років в 2021-2027 роках.

 

Джерело: Народна Правда