Спалах небезпечного пташиного грипу зафіксований в Японії: знищено 2 млн курей

Спалах небезпечного пташиного грипу зафіксований в Японії: знищено 2 млн курей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Спалах пташиного грипу зафіксована на фермі в селищі Хіагасіомі (Японія), через неї планують знищити більше 11 тисяч курей.

Про це повідомляє Kyodo .

На фермі вже знайшли близько 50 загиблих тварин, у яких аналізи підтвердили наявність пташиного грипу. Також ввели заборону на переміщення курей і яєць в зоні три кілометри навколо ферми.

Крім того, наголошується, що в 2020 році пташиний грип зафіксували вже в десяти префектурах країни. А з початку листопада знищили 2 млн курей.

Нагадаємо, на початку листопада стало відомо, що жителі Данії масово підхопили коронавірус, який мутував у нірках. Варіанти вірусу норок були виявлені в період з 8 червня по 18 жовтня у 214 осіб. У той же час небезпечний штам, через якого в Данії знищили мільйони норок, знайшли у 12 осіб.

Вчені ідентифікували відмінну мутацію SARS-CoV-2, яка, ймовірно, дозволила Коронавіруси бути розпізнаний декількома антитілами, виробленими для боротьби з інфекцією. Мутації зачіпають білковий сегмент, які називають рецептор-зв’язуючим доменом – вірус використовує його для проникнення в клітини. В такому домені RBD (субодиниці спайкового білка) вчені виявили одну мутацію, яка змусила вірус уникнути розпізнавання антитілами. А також кілька інших, які допомогли йому уникнути одного з трьох антитіл. Деякі з цих мутацій широко поширені у інфікованих людей. Зокрема, одна – в Європі, а інша була виявлена в Нідерландах і Данії в зразках SARS-CoV-2, взятих у норок і людей, які працюють на норкових фермах.

 

Джерело: Народна Правда