У США почалося голосування вибірників, яке визначить президента країни

У США почалося голосування вибірників, яке визначить президента країни
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У США президентські виборщики почали офіційне голосування за кандидатури президента країни і віце-президента.

Подробиці передає видання AP. У процедурі повинні взяти участь представники всіх 50 штатів і округу Колумбія – всього 538 осіб.

Згідно з Конституцією США, виборщики збираються і проводять голосування в кожному штаті відповідно до того, як в ньому розподілилися голоси виборців.

Першими проголосували представники штату Вермонт, віддавши три голоси обраному президенту США Джо Байдену і віце-президенту Камалі Харріс.

Відзначимо, що Конституція не вимагає, щоб виборці збиралися в певний час. У кожному штаті його вибирають на свій розсуд. Виборці голосують так, як проголосував їх штат.

Нагадаємо, що Байден отримає 306 голосів (для перемоги потрібно 270). Теоретично виборщики можуть проголосувати не за того кандидата, але таке траплялося дуже рідко. Наприклад, в 2016 році до волевиявлення виборців своїх штатів не прислухалися п’ять демократів і два республіканця. Однак це ніяк не вплинуло на кінцевий результат виборів.

Виборці обираються партіями на початку року. Здебільшого це партійні чиновники середньої ланки, хоча іноді вони можуть бути і високопоставленими особами. Іноді виборщики стають активісти нижчого рівня, яких наймають партії для виконання одноразової ролі

Результати волевиявлення виборців будуть відправлені до Вашингтона до 23 грудня, а його результати оголосять на засіданні Конгресу 6 січня.

Як ми вже розповідали раніше, президент США Дональд Трамп виступив з телезверненням до нації, заявивши, що не визнає своєї поразки на минулих президентських виборах.

Тим часом, в США генеральні прокурори 17 штатів приєдналися до позову Техасу до Верховного суду, який вимагає анулювати результати виборів президента в чотирьох штатах.

Джерело: Народна Правда