Україна потрапила в топ-10 країн за зростанням вартості житла в світі

Україна потрапила в топ-10 країн за зростанням вартості житла в світі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна увійшла в топ-10 країн світу за темпами зростання цін на нерухомість.

За  даним британської компанії Knight Frank Group, після того, як в країні ціни на житлову нерухомість виросли на 10,3% в річному численні за підсумками третього кварталу 2020 року, країна опинилася на шостому місці рейтингу.

Компанія відзначає, що з початку року і до вересня 2020 року ціни на українську житлову нерухомість стали вище на 1,8%. Причому різкий скачок цін відбувся в четвертому кварталі 2019 року.

Крім України ціни на нерухомість стрімко піднімаються в Новій Зеландії і Росії.

Лідером рейтингу Global House Price Index Q3 є Туреччина. У цій країні ціни на нерухомість підскочили на 25,7%. За оцінками фахівців, це сталося через високу інфляцію.

Далі за темпами зростання цін на нерухомість йдуть Нова Зеландія (плюс 15,4%), Люксембург (13,4%), Словаччина (11,8%), Польща (10,9%).

Після України в першій десятці рейтингу: Австрія (9,5%), Росія (9,2%), Нідерланди (8,5%) і Хорватія (8,3%).

Україна потрапила в топ-10 країн за зростанням вартості житла в світі

Як повідомлялося раніше, в Україні хочуть кардинально переглянути податок на нерухомість. Очікується, що це призведе до значного зростання надходжень до бюджету, тільки ось для деяких категорій громадян суми злетять в два-три рази.

Київський ринок оренди нерухомості завмер . Якщо на початку березня ріелтори ще фіксували якусь активізацію попиту орендарів, то після початку карантину заявок майже немає.

 

Джерело: Народна Правда