Коронавірус порушує роботу мозку: вчені шокували дослідженням

Коронавірус порушує роботу мозку: вчені шокували дослідженням
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Коронавірус SARS-CoV-2 має серйозні неврологічні ускладнення – кожен сьомий хворий COVID-19 має порушення роботи мозку, когнітивних здібностей або психологічні проблеми.

Про це йдеться в матеріалі The Huffpost. До висновків про те, що SARS-CoV-2 викликає неврологічні травми приблизно у 1 з кожних 7 інфікованих, прийшли вчені з Нью-Йоркського університету.

При цьому неврологічні травми відрізняються за ступенем тяжкості – це може бути часткове помутніння, судоми і навіть інсульт. Вчені вважають, що подібні ускладнення можуть виникати без прямого попадання вірусу в мозок або нервову систему.

Вчені також відзначають, що неврологічні травми є вторинним ефектом інфікування, який може виникнути через нестачу кисню або утворення тромбів. Через ці ускладнення, як підкреслюють фахівці, важливо забезпечити пацієнтів з важким перебігом COVID-19 стабільним рівнем кисню. У гіршому випадку, через брак кисню пацієнт може отримати ускладнення роботи мозку.

Постковідний синдром: лікар перерахувала всі симптоми, і розповіла як лікувати

Які порушення мозку можна спостерігати при COVID-19:

запалення мозку
Це можуть бути енцефаліт або запалення головного мозку. Це дуже передбачуваний ризик, бо енцефаліт часто викликають вірусні інфекції.

когнітивні проблеми
Когнітивні порушення можуть тривати місяцями, особливо якщо людина мала важкий перебіг коронавірусу, була госпіталізована.

Вчені також підкреслюють, що коронавірус викликає головний біль і запаморочення. Крім того, є дані про те, що COVID-19 може викликати психічний розлад. Так, в дослідженні, опублікованому в авторитетному журналі The Lancet, йдеться що психічне захворювання може виникнути у кожного 5 пацієнта протягом 3 місяців після зараження вірусом. Найпоширенішими розладами були: тривога, депресія, безсоння.

Експерти Школи медицини Джонса Гопкінса не виключають, що SARS-CoV-2 потрапляє в мозок через ніс. Вчені назвали чотири основні шляхи ураження мозку коронавірусом:

  • безпосереднє влучення вірусу в мозок, як наслідок, розвиток важкої інфекції;
  • імунна система виходить з ладу;
  • загальне ураження організму (зокрема, через низький рівень кисню);
  • результат згортання крові.

А в Німеччині вчені виявили, що більш ніж у половини досліджуваних пацієнтів були ознаки SARS-CoV-2 в носі і мозку, тобто ймовірно, що потрапляння сталося через нюховий тракт.

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов очікує зростання показників захворюваності COVID-19 після впровадження тестування людей, які контактували з хворими.

Нагадаємо, 14 грудня від COVID-19 померли 233 українця.

Відома українська інфекціоністка Ольга Голубовська заявила про нову тенденцію захворюваності COVID-19 в Україні – фіксується все більше важких хворих серед молоді.

Вакцинація від COVID-19 в Україні проведуть за державний кошт. Витрати будуть профінансовані за рахунок Міністерства фінансів.

Джерело: Народна Правда