Продаж винзаводу “Массандра” в Криму: в прокуратурі заявили про військовий злочин

Продаж винзаводу “Массандра” в Криму: в прокуратурі заявили про військовий злочин
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Привласнення та продаж майна одного з найбільших виноробних заводів України «Массандра» (Крим) розцінюється Україною як військовий злочин. Росія, як держава-окупант, має право користуватися громадським майном тільки у військових цілях.

Відповідну заяву зробив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний, передає “Дзеркало тижня”.

Loading...

За його словами, за IV Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, державі-окупанту забороняється привласнювати як публічну, так і приватну власність на окупованій території:

“Після окупації півострова РФ майно “Массандри” “націоналізували”, фактично експропріювали, передали в федеральну власність – управління справами президента РФ, потім повернули в” власність республіки Крим “, відповідно, ніякої військової необхідності в такому привласненні і передачі майна не було”.

За його словами, прокуратура АРК і Севастополя розслідує кілька епізодів, що стосуються майна “Массандри”:

“Крім присвоєння, це ще і продаж землі під виноградниками в Гурзуфі, і провадження щодо “директора” “Масандри” Яніни Павленко, що самовільно відкрила 240-річну пляшку “Херес де ля Фронтера”для Володимира Путіна і Сильвіо Берлусконі. Тепер “справа”Масандри” поповниться і компанією-покупцем”.

Як повідомлялося раніше, в Росії почнуть саджати в тюрму і штрафувати за «відчуження частини територій країни» і за заклик до цього. Відтепер порушенням вважається і заклик повернути Крим Україні.

Генасамблея ООН підтримала проект посиленою резолюції України щодо мілітаризації анексованого Криму Росією.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...