Україна готує нові санкції проти РФ за продаж винзаводу “Массандра”

Україна готує нові санкції проти РФ за продаж винзаводу “Массандра”
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна ініціює національні санкції та судове переслідування, в тому числі в міжнародних судах, через продаж майна одного з найбільших виноробних заводів України «Массандра» (Крим) .

Loading...

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає прес-служба відомства.

За його словами, Україна буде звертатися до міжнародних партнерів для внесення винних в санкційні списки і посилення обмежувальних заходів.

Як відомо, напередодні на “аукціоні” відбулося відчуження “Масандри” (легендарним заводом зараз розпоряджається окупант – Росія). Завод придбала компанія “Південний проект” – дочірнє підприємство банку “Росія”. При цьому “приватизація” концерну відбулася за мінімальною ціною, що є ознакою заздалегідь узгодженого результату і фіктивного характеру “аукціону”.

“Жодна з серйозних компаній, яка насправді могла бути зацікавлена в модернізації і розвитку підприємства, участь в цьому театрі абсурду не взяла.”Масандру” передали структурі банку “Росія”. Цей банк, як і його основні публічні бенефіціари, знаходяться під міжнародними санкціями з березня 2014 року, ще до початку збройної агресії на Донбасі. Тобто “Масандру” захопили ті, кого вважають натхненниками окупації Криму. І зараз вони розтягують Крим по шматках”, – повідомив Резніков.

За його словами, це створює ризики для “Масандри”, яка є частиною культурної спадщини українського Криму. Підприємство може бути знищено, а цінні активи просто розкрадуть.

Як повідомлялося раніше, «Південний проект» зареєстрували в російському Санкт-Петербурзі, він на 99,9% належить «Акціонерному банку« Росія ». У грудні 2017 року цей компанія купила завод ігристих вин «Новий Світ» в Судаку по 1,5 млрд рублів. Основним акціонером і колишнім головою ради директорів банку «Росія» є Юрій Ковальчук ( «касир Путіна»). Після анексії півострова Мінфін США ввів санкції проти Ковальчука.

Раніше керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний заявив , що присвоєння та продаж майна «Масандри» розцінюється Україною як військовий злочин. Росія, як держава-окупант, має право користуватися громадським майном тільки у військових цілях.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...