“Вам не соромно, народні обранці?: Голубовська потужно звернулася до нардепів через бюджет

”Вам не соромно, народні обранці?: Голубовська потужно звернулася до нардепів через бюджет
Автор Романова Марі в Економічна правда/Коронавірус/Новини

Ведучий інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська закликає народних депутатів не голосувати за Держбюджет-2021, адже в ньому медицина знову фінансується за залишковим принципом. Вона також стверджує, що бюджет не дозволить змінити тарифи, які не відповідають реальним цифрам, а виплат по “ковідному пакету” вистачить тільки на перший квартал.

Відповідний пост із закликом вона опублікувала в Facebook.

Loading...

“Хочу звернутися до тих народних депутатів, у яких ще є якась совість. Не голосуйте цей бюджет, в якому медицина знову фінансується за залишковим принципом … Цей бюджет ще далі триматиме докторів з зарплатою, яку можна порівняти з виплатами по безробіттю. Вам не соромно, народні обранці? Мені соромно про це навіть писати”, – коментує Голубовська.

Вона також додала, що цей бюджет не дозволить змінити тарифи, які не відповідають реальним цифрам, і виплат по “ковідному пакету” вистачить тільки на перший квартал. Також, за її словами, на протидію інфекційним хворобам планують виділити менше, ніж у 2020 році:

“На існування інфекційних стаціонарів в режимі «готовності» грошей немає. Пройде ця пандемія, яка врятувала нашу службу від знищення такою страшною ціною, і знову все повернеться на круги своя – велика частина інфекційних стаціонарів не виживе. Природно, разом з інфекціоністами.
І це – в країні хронічних епідемій. А зараз ще і світових пандемій. Замість того, щоб зробити висновки, знову ті ж улюблені граблі, але ж і виїхати-то нікуди, панове”.

Окремо вона жахнулася наміром в два рази знизити бюджет на інтернатуру: “Це що, така сучасна тактика видавлювання фахівців з країни? Дуже успішна, смію зауважити, 80% випускників себе тут не бачать, або не бачать себе в клінічній медицині”.

“Хто вас лікувати-то буде, безсмертні ви наші? … І, нарешті, близько 4% ВВП на медицину – це порушення закону «Про Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», де наші горе-реформатори заклали 5% ВВП. (Це той самий закон нібито про «реформу охорони здоров’я», а насправді – про гроші, куди вони йдуть і за ким … інтересів хворих там немає і близько ..)”, – додала лікар.

Окремо вона наголосила, що без вирішення питання зарплати в сучасному світі, де нестача персоналу, ліберальний підхід до підтвердження диплома неминуче призведе до величезного відтоку кадрів: “Причому всіх – лікарів, середнього медичного персоналу. Не може висококваліфікована людина, що 10 років витратила на навчання в одному з найважчих ВНЗ, отримувати зарплату, нижче якої тільки мінімальна пенсія. Це принизливо. Невже цілодобова робота, від якості якої залежить ваше життя, що вимагає повної самовіддачі, що супроводжується емоційним вигоранням і ненормованим робочим днем повинна так оплачуватися державою?”.

“Вам не соромно, народні обранці?: Голубовська потужно звернулася до нардепів через бюджет “Вам не соромно, народні обранці?: Голубовська потужно звернулася до нардепів через бюджет

Нагадаємо, раніше Ольга Голубовська заявила про нову тенденцію захворюваності COVID-19 в Україні – фіксується все більше важких хворих серед молоді.

Вона також озвучувала три сценарії розвитку коронавирусной хвороби: напружений, важкий і благополучний. За яким сценарієм розвиватиметься пандемія, поки невідомо.

Джерело: Народна Правда
загрузка...