Компенсації за смерть лікаря від COVID-19 отримали тільки сім’ї 21 з 236 медиків

Компенсації за смерть лікаря від COVID-19 отримали тільки сім’ї 21 з 236 медиків
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Коронавірус/Новини

З початку пандемії COVID-19 від ускладнень померли 236 українських медиків. Незважаючи на те, що вони заразилися коронавірусом SARS-CoV-2 на роботі, максимальну компенсацію виплатили за смерть тільки 21 медика.
Про це пише Bihus.Info.

За інформацією видання, станом на 12 грудня, відомо про 236 випадків смертей медиків від ускладнень COVID-19, які заразилися на роботі. Кожен з цих випадків розслідує спеціальна комісія. Поки експерти розглянули 112 смертей. З них тільки в 34 випадках визнали, що загиблі дійсно заразилися під час виконання професійних обов’язків. Максимальні гарантовані державою виплати отримали сім’ї 21 загиблого.

Видання також зазначає, що серед “зраджених” виявилася сім’я лікаря з Тернопільської області Івана Венжіновіча (на вулицях можна було побачити білборди з його фотографією і написом «Спасибі за життя») – родичі досі не отримали виплати.

Залишилися без компенсацій: сім’ї загиблих від COVID-19 медиків заявили про обман

Венжинович помер 30 вересня через двобічну пневмонію. У нього залишилася дружина – теж медик, і двоє дітей. Компенсації вони не отримали, бо попри всі симптоми ПЛР-тест показав негативний результат, хоча усі симптоми Івана вказували на COVID-19. Вже після смерті Івана Венжиновича МОЗ оновило накази,згідно з якими  ПЛР-тест більше не єдине, що визначає наявність хвороби.

Компенсації за смерть лікаря від COVID-19 отримали тільки сім’ї 21 з 236 медиків

Лікарі кажуть, що захворіти COVID-19 повторно можуть ті, хто перший раз перехворів у легкій формі – в такому випадку в організмі виробляється недостатня кількість антитіл.

 

Джерело: Народна Правда