Пенсія в Україні: які виплати чекають пенсіонерів у 2021 році

Пенсія в Україні: які виплати чекають пенсіонерів у 2021 році
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада прийняла проект державного бюджету на 2021 рік – на покриття дефіциту Пенсійного фонду заклали 195,3 млрд гривень – майже на 7 мільярдів менше, ніж в минулому році.

При цьому Мінсоцполітики підготувало план, за яким в 2021 році пенсії перераховуватимуть п’ять разів – підвищення виплат заплановано на січень, березень, квітень, липень і грудень, йдеться в матеріалі “Страны”.

Цю надбавку, уточнює видання, отримає далеко не кожен пенсіонер – в цілому українці можуть розраховувати на надбавку в кілька сотень гривень. Підвищення пенсій торкнеться близько 10 млн пенсіонерів, найбільше додадуть пенсіонерам, які мають повний страховий стаж. У осіб старше 65 років, які мають страховий стаж 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки), пенсії протягом 2021 року збільшать на 500 гривень, і вони будуть отримувати не менше 2600 гривень (плюс 300 грн з січня і ще 200 грн з липня).

Чиновники також анонсували продовження доплат пенсіонерам старше 80 років, які мають страховий стаж 20 років для жінок і 25 років для чоловіків. З липня вони будуть отримувати на 500 грн більше. Мінімальна пенсія для осіб старше 80 років складе 2600 грн і 3342 грн для одиноких пенсіонерів (з урахуванням виплати на догляд).

На жаль, є і погані новини – деяких фактично позбавлять виплат. Нагадаємо, з 1 січня ті, хто не має потрібного стажу, залишиться без грошей. Раніше в Мінсоцполітики  вже повідомляли, що соціальні пенсії скасують, але замість них тим, у кого немає необхідного мінімального стажу, будуть виплачувати державну допомогу – це близько 600 гривень на місяць. Платити її будуть тільки з 65 років.

Нагадаємо, Кабінет міністрів переніс підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн з липня на грудень 2021-го. Крім того, депутати не стали підвищувати зарплати медикам. Зараз молодим лікарям доводиться йти в лікарні на зарплату в 6-7 тис. грн. У той же час в Польщу їх звуть на таку ж роботу, але на зарплату в близько 100 тис. грн.

Через відмову ВР збільшити витрати на медицину, МОЗ підготував законопроект, який, як вважають чиновники, дасть можливість підвищити зарплати медикам.

 

Джерело: Народна Правда