Пожертвували інтересами українців заради МВФ: що не так з бюджетом-2021

Пожертвували інтересами українців заради МВФ: що не так з бюджетом-2021
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада прийняла закон про державний бюджет на 2021 рік. Доходи держбюджету передбачені в сумі 1 092 083,3 млн гривень, що на 70 031,4 млн гривень більше, ніж у 2020 році. При цьому аналітики говорять, що Кабмін пожертвував інтересами українців заради того, щоб отримати черговий кредит МВФ. По-справжньому захищені статті – на витрати депутатів і на обслуговування зовнішніх боргів.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Комуналка – фінансування субсидій урізали

В 2021-му на субсидії виділять 36,6 млрд грн – майже на 400 млн менше, ніж в 2020-му. При цьому, в Кабміні раніше анонсували підвищення тарифів на електроенергію, щомісяця перераховують тарифи на газ, розблокували можливість підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду.

“Ймовірно, в 2021-му українці зіткнуться відразу з трьома варіантами. Замість 15% від сукупного доходу сім’ї на комуналку можна буде віддавати 20%. Тобто розмір особистого платежу збільшиться (відразу після карантину). Припустимо, якщо сукупний дохід вашої сім’ї з двох осіб 10 тис. грн, а за комуналку потрібно платити 2 тис. грн, зараз субсидія складе близько 500 грн, а в 2021-му ви можете зовсім втратити на неї право “, – йдеться в статті.

Скасували підвищення зарплат

Кабінет міністрів переніс підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн з липня на грудень 2021-го. Також Кабінет міністрів до другого читання вирішив відмовитися від підвищення зарплат вчителям. Вже з 1 січня 2021-го мінімальний оклад для педагога повинні були підвищити як мінімум до 2,5 прожиткових мінімумів (6810 грн), але його залишили на рівні 4455 грн. Одночасно з цим не стали підвищувати і зарплати медикам. Зараз молодим лікарям доводиться йти в лікарні на зарплату в 6-7 тис. грн. У той же час в Польщу їх звуть на таку ж роботу, але на зарплату в близько 100 тис. грн.

«Вам не соромно, народні обранці?: Голубовська потужно звернулася до нардепів через бюджет

Скоротили бюджет ПФУ

На 8,5 млрд грн депутати вирішили урізати бюджет Пенсійного фонду. Це при спаді економічної активності, особливих умовах для фізосіб-підприємців призведе до катастрофічної нестачі коштів у Фонді. Як наслідок, доведеться скасувати ті підвищення, які в законі чітко не прописані.

На утримання одного нардепа в 2021 році українці витратять третину мільйона

При цьому бюджет на державний борг, на Верховну Раду, на Офіс президента урізати не стали. Більш того, прокурорам до другого читання додали 2 млрд, на витрати Верховної Ради, в порівнянні з минулими роками, виділили додатково півмільярда грн.

 

Джерело: Народна Правда