Стало відомо, хто може захворіти на COVID-19 повторно і чому

Стало відомо, хто може захворіти на COVID-19 повторно і чому
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Захворіти на COVID-19 повторно можуть ті, хто перший раз перехворів у легкій формі – в такому випадку в організмі виробляється недостатня кількість антитіл.

Про те, чому часом відбуваються випадки повторного зараження коронавірусів SARS-Cov-2 розповіли в Центрі громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

За словами фахівців, після перенесеного коронавируса в організмі виробляються антитіла, специфічні для даного вірусу, але їх рівні різні: у тих, хто хворів у важкій формі – їх більше, а у тих, хто переніс у легкій, відповідно – менше:

“Ймовірно, в групі ризику повторного зараження новим коронавірусів є люди, які перенесли захворювання в легкій формі”.

В Україні також трапляються випадки повторного інфікування. Поки що їх відсоток невисокий – 0,25% від початку пандемії. Але тут не можна виключати, що ті, хто підхопив коронавірус повторно, заразилися вже вірусом, який мутував. Однак на сьогодні в Україні не було досліджень, які б підтвердили, що ці віруси генетично відрізняються між собою.

“Повторний позитивний результат ПЛР, отриманий не раніше 40 днів від першого позитивного результату, виявлено в 2 161 людини. З них 12% – 250 осіб – медичні працівники”, – розповідають в Міністерстві охорони здоров’я.

Скільки тримається імунітет до COVID-19, поки точно невідомо. Саме з цієї причини лікарі рекомендують дотримуватися тих самих заходів безпеки, навіть якщо ви вже хворіли:

  • ретельно мити руки або користуватися антисептиком,
  • не торкатися особи,
  • дотримуватися фізичної дистанції,
  • носити маску в громадських місцях,
  • кашляти або чхати в ліктьовий згин або серветку,
  • при появі перших ознак хвороби слід звернутися до лікаря.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає , що ситуація з COVID-19 в Україні стабілізувалася. При цьому, за його словами, кількість госпіталізацій лякає.

Як повідомлялося раніше, в Україні зафіксовано 10 622 нових випадки коронавірусної хвороби (COVID-19) за добу.

 

Джерело: Народна Правда