У Молдові повернули особливий статус російській мові

У Молдові повернули особливий статус російській мові
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

Парламент Молдови остаточно повернув особливий статус російській мові.

Відзначимо, що суперечливий закон був прийнятий завдяки ініціативі прихильників чинного президента Ігоря Додона, якого незабаром замінить Майя Санду.

Loading...

Подробиці оприлюднило місцеве видання newsmaker.

Скандальний закон про статус російської мови був прийнятий у другому читанні. Згідно з документом, громадяни зможуть російською мовою звертатися до органів державної влади, держустанов, підприємств і організацій та, відповідно, отримувати відповіді на мові звернення.

Крім того, молдавських чиновників зобов’язали за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову.

А відповідальність за порушення цього закону понесуть всі керівники органів державної влади, державних і місцевих адміністрацій, громадських об’єднань, а також підприємств, установ і організацій.

Нагадаємо, в 2018 році російська мова в Молдові втратила такий статус після того, як Конституційний суд визнав застарілим діяв закон “Про функціонування мов на території МРСР”.

Експерти вважають, реалізація закону про статус російської мови в Молдові не буде стимулювати національні меншини до вивчення румунської мови. Також існує потенційний ризик конфліктів між етнічними групами.

Як ми вже розповідали раніше, діючий президент Республіки Молдова Ігор Додон заявив, що 4 громадян країни, що ввійшли в список нових випадків інфікування COVID-19 в Молдові, прибули з України після паломницької поїздки до Тернопільської області.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...