У МОЗ знайшли спосіб, як підвищити зарплати медикам

У МОЗ знайшли спосіб, як підвищити зарплати медикам
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Верховна Рада прийняла закон про державний бюджет на 2021 рік. Доходи держбюджету передбачені в сумі 1 092 083,3 млн гривень, що на 70 031,4 млн гривень більше, ніж у 2020 році. 

Як повідомлялося раніше, аналітики вже відзначили, що Кабмін пожертвував інтересами українців заради того, щоб отримати черговий кредит МВФ. По-справжньому захищені статті – на витрати депутатів і на обслуговування зовнішніх боргів.

Наприклад, Кабінет міністрів переніс підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн з липня на грудень 2021-го. Крім того, депутати не стали підвищувати зарплати медикам. Зараз молодим лікарям доводиться йти в лікарні на зарплату в 6-7 тис. грн. У той же час в Польщу їх звуть на таку ж роботу, але на зарплату в близько 100 тис. грн.

Через відмову ВР збільшити витрати на медицину, МОЗ підготував законопроект, який, як вважають чиновники, дасть можливість підвищити зарплати медикам.

«Вам не соромно, народні обранці?: Голубовська потужно звернулася до нардепів через бюджет

Як повідомив в ході брифінгу глава відомства Максим Степанов, МОЗ пропонує прив’язати зарплати медиків до прожиткового мінімуму за аналогією з прокурорами:

“Я вважаю і наполягаю, що такі норми повинні бути затверджені в нашому законодавстві … Тому ми вважаємо, що такий законопроект повинен стати законом, і у нас повинні бути встановлені мінімальні зарплати, які виплачують нашим медикам”.

Степанов також попередив, що якщо не підвищити оплату праці медпрацівників, то вони поїдуть за кордон.

Як повідомлялося раніше, в 2021 році утримання одного народного депутата Верховної Ради обійдеться українцям в суму понад 344 тисячі гривень (майже стільки ж, скільки було в 2020 році).

Джерело: Народна Правда