Загрожує 16 років: у Чехії судять бойовика, який воював на Донбасі

Загрожує 16 років: у Чехії судять бойовика, який воював на Донбасі
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Прокуратура Чехії висунула звинувачення 26-річному місцевому жителю, який в рядах бойовиків брав участь в конфлікті на Донбасі .

Loading...

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс у Facebook. За його словами, чоловікові загрожує 16 років в’язниці.

Дипломат відзначає, що Чехія продовжує переслідувати людей, які воювали на боці російських бойовиків. Сьогодні є кілька судових вироків. Крім того, цілий ряд справ знаходиться на стадії розслідування або пред’явлення звинувачення. Так, одне з останній звинувачень пред’явлено Лукашу Н. з Карлових Вар. У 2015-2016 роках він воював проти ЗСУ.

Перебийніс говорить, що Лукаш отримав поранення і відмовився співпрацювати зі слідством, але в розпорядженні сторони звинувачення є фото і відео, зроблені ним на мобільний телефон на Донбасі. На одному з них хлопець каже, що пішов воювати проти “українських фашистів”:

“Російське зомбування негативно позначилося і на психіці цього громадянина. За свідченнями його дівчини, після повернення додому Лукаш М. дуже змінився – “став агресивним, страждав від кошмарів, вночі під подушкою тримав ножа, видавав звуки, схожі на звуки з фільмів жахів”, через що був змушений звернутися до психіатрів”.

Загрожує 16 років: у Чехії судять бойовика, який воював на ДонбасіЗагрожує 16 років: у Чехії судять бойовика, який воював на Донбасі

Нагадаємо, особливий статус Донбасу продовжений Верховною Радою ще на рік.

Раніше голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявляв , що при продовженні дії закону про особливий статус Донбасу в нього не будуть включати скандальну “формулу Штайнмаєра”.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук оприлюднив найгірший і найкращий сценарії розвитку ситуації на Донбасі.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...