17 грудня в Україні: яке сьогодні свято

Іменини Олександр, Олексій, Василь, Геннадій, Дмитро, Іван, Микола, Анастасія, Варвара, Катерина, Кіра, Уляна

17 грудня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

17 грудня в Україні день працівника державної виконавчої служби, а на православному календарі – День великомучениці Варвари .

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

День великомучениці Варвари

Свята великомучениця Варвара народилася в місті Іліополі, в знатній язичницькій родині. Вона була єдиною дочкою знатного і багатого людини – Діоскора, який був язичником.

Варвара не хотіла виходити заміж, а батько навпаки бажав видати її. Думаючи, що причиною подібного відрази є її самотність, він дозволив їй виходити, куди вона побажає. Так свята Варвара познайомилася з християнами і незабаром сама стала християнкою. Дізнавшись про це, Діоскор зрадив дочка свою в руки мучителів.

Правитель тієї області Мартіан спробував умовити дівчину відректися від віри, а коли зрозумів, що це не вдасться, наказав її батькові самому здійснити «правосуддя». Батько відрубав голову Варварі. А після цього він і Мартіан були спалені блискавкою.

Відзначимо, мощі святої великомучениці Варвари зберігаються у Володимирському соборі міста Києва, куди їх перенесли з Константинополя.

День святої Великомучениці Варвари: красиві привітання та листівки

У цей день жінки традиційно моляться святий про посланні здоров'я дітям і захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух. Також наші предки починали готуватися до новорічних свят. Жінки готували солодощі, а чоловіки варили пиво за особливими рецептами.

Відзначимо, в це день заборонено прясти.

День працівника державної виконавчої служби

В офіційному календарі професійних свят він з'явився після підписання відповідного указу президентом країни Віктором Ющенком в липні 2009 року. У документі говориться, що День працівника державної виконавчої служби встановлюється, «враховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України та громадськості».

Прикмети на 17 грудня

  • Якщо на Варвару сильні морози, то холодно буде ще довгий час.
  • Червоний захід на Варвару віщує теплу погоду.
  • Дим з труби стелиться по землі – день буде теплим.

Щорічно, починаючи з 2003 року, 17 грудня в різних країнах відзначається Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості. У цієї дати, покликаної звернути увагу суспільства на проблеми, пов'язані з жорстокістю і насильством, яким нерідко піддаються працівники сфери сексуальних послуг, є своя традиція, що отримала назву «Марш червоних парасольок». В цей день всі небайдужі до проблеми дискримінації секс-працівників виходять на вулиці з червоними парасольками.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...