20 тисяч: українці назвали розмір зарплати, яку хочуть отримувати

20 тисяч: українці назвали розмір зарплати, яку хочуть отримувати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці не одностайні в питанні прийнятного для них рівня заробітної плати , але в середньому всім досить 20 тисяч гривень.

Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group.

Аналітики відзначають істотний розкид отриманих відповідей: “Мінімальна сума, зазначена як прийнятна, становить 5 тис. гривень, а максимальна – 100 тис. гривень. Найчастіше значення прийнятних зарплат вкладалися в інтервалах від 10 тис. до 25 тис. гривень. В цілому по вибірці середнє значення прийнятного для українців рівня заробітної плати склало 20 328 гривень, що в 1,7 рази більше, ніж зафіксований Держстатом середній рівень зарплати в жовтні 2020 “.

Експерти також відзначають, що за останній рік рівень прийнятної заробітної плати збільшився приблизно на 5,5% (з 19,3 тис. гривень в 2019 році до 20,3 тис. гривень в нинішньому році), але співвідношення реальної і прийнятної зарплати в порівнянні з вереснем 2019 майже не змінилося.

Цікаво, що результати аналізу показують, що на уявлення українців про прийнятний рівень заробітної плати в певній мірі впливають такі соціально-демографічні характеристики, як стать, вік, місцевість і регіон проживання:

– Чоловіки схильні вказувати більш високий рівень прийнятної для них заробітної плати, ніж жінки (в середньому, відповідно, 22,0 тис. і 18,9 тис. гривень);

– Як правило, зі збільшенням віку респондентів відзначається зниження рівня прийнятної для них заробітної плати. Так, у осіб старшої вікової групи він склав 16,1 тис. гривень, а у осіб віком 30-39 років він був близько 23,0 тис. гривень;

– Найбільш високий середній рівень прийнятної заробітної плати зафіксований серед жителів обласних центрів (23,1 тис. гривень), а найнижчий – серед жителів сільської місцевості (17,2 тис. гривень);

– Більший рівень прийнятної зарплати був зазначений жителями східного регіону (в середньому 22,6 тис. гривень), а найнижчий – жителями західного регіону (в середньому 18,6 тис. гривень). Що стосується центрального і південного регіонів, то в кожному з них середнє значення прийнятного рівня заробітної плати склало в середньому близько 20 тис. гривень.

20 тисяч: українці назвали розмір зарплати, яку хочуть отримувати

Як повідомлялося раніше, українці, що працюють на шкідливих підприємствах, можуть позбутися права дострокового виходу на пенсію, якщо Верховна Рада не проголосує за проект закону про професійну накопичувальній системі.

Також повідомлялося, що через відмову ВР збільшити витрати на медицину, МОЗ підготував законопроект, який, як вважають чиновники, дасть можливість підвищити зарплати медикам. Глава відомства Максим Степанов, МОЗ пропонує прив’язати зарплати медиків до прожиткового мінімуму.

 

Джерело: Народна Правда