Обмін полоненими: бойовики висунули нездійсненну вимогу

Обмін полоненими: бойовики висунули нездійсненну вимогу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Бойовики блокують процес обміну полоненими на Донбасі , висуваючи вимоги, які неможливо виконати.

Про це повідомив представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

За словами Гармаша, проросійські бойовики вимагають процесуального очищення 9 осіб, яких українська сторона звільнила в рамках минулого обміну:

“Очистити їх без їхнього бажання або присутності ми юридично не можемо, а їх бажання та місцезнаходження невідомі не тільки нам, а й їхнім адвокатам. Та сторона це знає, але використовує як привід, щоб заблокувати обмін”.

Одночасно з цим, окупанти продовжують блокувати доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста і родичів полонених. За чотири місяці представники МКЧХ змогли відвідати чотирьох полонених:

“Через нібито карантинні обмеження не можуть їх відвідувати ані родичі, ані будь-хто інший. У той же час на нашій території, їх людей відвідують в місцях позбавлення волі і МКЧХ, і навіть родичі”.

Обмін полоненими: бойовики висунули нездійсненну вимогуОбмін полоненими: бойовики висунули нездійсненну вимогу

Раніше «омбудсмен ДНР» Дар’я Морозова заявила , що в «ДНР» вважають неможливим проведення обміну полоненими з Києвом до кінця поточного року.

А глава української делегації в Тристоронньої контактній групі з врегулювання на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що обмін полоненими можливо провести тільки за умови сприяння російської сторони. Без бажання бойовиків і Росії до кінця 2020 року обміну полоненими не буде.

Джерело: Народна Правда