Стало відомо, хто займе крісло мера Харкова після смерті Кернеса

Стало відомо, хто займе крісло мера Харкова після смерті Кернеса
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Після смерті Геннадія Кернеса повноваження мера Харкова переходять до секретаря міської ради Ігоря Терехова.

Про це в Facebook повідомила голова правління громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська.

“Оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить в площині відповідальності парламенту і може бути розтягнуте у часі на роки, що демонструвала неодноразова практика. Тому, поки функції міського голови є кому виконувати і є консенсус місцевих еліт в цьому, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом”, – вважає вона.

Одночасно з цим аналітик громадянської мережі “Опора” Олександр Клюжев додав, що Рада повинна прийняти рішення про позачергові вибори протягом 90 днів з моменту дострокового припинення повноважень міського голови:

“Міська рада приймає рішення про взяття до відома факту смерті міського голови. З моменту прийняття такого рішення його повноваження припиняються достроково. Верховна Рада України приймає рішення про позачергові вибори міського голови не пізніше, ніж в 90-денний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови “.

При цьому він також нагадав, що попередні випадки показували, що процес затягують.

Стало відомо, хто займе крісло мера Харкова після смерті Кернеса

Стало відомо, хто займе крісло мера Харкова після смерті Кернеса

Як повідомлялося раніше, в ніч на 17 грудня від ускладнень після COVID-19 помер мер Харкова Геннадій Кернес . Наслідки коронавірусної інфекції дали серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів і систем його організму. Зокрема, у берлінській клініці «Шаріте» у нього відмовила друга нирка, він знаходився на 100% діалізі.

15 вересня стало відомо, що Геннадій Кернес захворів коронавірусною інфекцією COVID-19. А 17 вересня мер прилетів до Берліна, в клініку «Шаріте», де і проходив лікування.

Джерело: Народна Правда