У Британії знайшли новий тип коронавірусу: чи буде працювати вакцина проти мутанта

У Британії знайшли новий тип коронавірусу: чи буде працювати вакцина проти мутанта
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

На південному сході Британії виявили нову мутацію коронавірусу SARS-CoV-2. Незважаючи на те, що оновлений вірус вже встиг вразити тисячу чоловік в 60 різних районах країни, біологи кажуть, що вакцина від COVID-19 з великою ймовірністю буде “вбивати” і цей різновид.

Як говориться в матеріалі “Обозревателя”, про нову мутацію коронавірусу заговорили кілька днів тому. Зокрема, інформацію оприлюднив британський міністр охорони здоров’я Метт Хенкок. Новий різновид COVID-19 набагато швидше передається від людини до людини, ніж його попередники.

Професор Алан Мак Наллі, експерт університету Бірмінгема, також повідомив, що британські дослідні лабораторії помітили мутанта кілька тижнів тому.

Старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, кандидат біологічних наук Оксана Півень заспокоює, коронавірус мутує постійно:

“Уже через півроку з того моменту, як був виявлений цей вірус, виявили понад сто його мутацій. Він мутує постійно, в цьому природа вірусів. У них життєвий цикл значно коротше, ніж наш, тому еволюціонують вони швидше. І це одна з причин наших неприємностей від вірусів. Інша справа – де в його геномі виникають зміни “.

При цьому вчені підкреслюють, що мутація не завадить вакцині боротися з COVID-19.

“Усі вакцини розроблені до спайк-білку вірусу. Це білок, яким вірус чіпляється за наші клітини. Якщо мутація не змінить ген, що кодує цей спайк-білок, то це ніяк не вплине на ефективність вакцини. Оновлений вірус може краще чіплятися за наші клітини, або швидше переносити або розповсюджувати в легких, дихальних шляхах. Але принципово – це той же самий білок “, – пояснює біолог.

Неприємність, додає Півень, може виникнути в разі, якщо цей білок зміниться на 50% і більше.

У Міністерстві охорони здоров’я сподіваються, що в Україні в рамках національного плану по вакцинації населення від COVID-19 зможуть прищеплювати по 2 мільйони людей в тиждень.

Відомий лікар-кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров зізнався , що за дев’ять місяців пандемії COVID-19 коронавірус SARS-CoV-2 став більш агресивним. Зараз коронавирусной інфекцією стали хворіти люди більш молодого віку. За його словами, при COVID-19 йде запалення в організмі, з яким медики не можуть впоратися.

Джерело: Народна Правда