Україна планує вакцинувати від COVID-19 жителів "ЛДНР"

Україна планує вакцинувати від COVID-19 жителів "ЛДНР"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна планує провести вакцинацію від коронавірусної інфекції COVID громадян, які перебувають на тимчасово непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Таку заяву зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Вчора я дав завдання внести відповідні зміни в цей національний план. Передбачити проведення вакцинації для наших громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Мені здається, що дуже важливо забезпечити доступ до вакцин для українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях”, – сказав Степанов.

Так, згідно з планом вакцинації на першому етапі, коли буде вкрай низький доступ до вакцини, тобто кількість вакцини буде не більше 10% від загальної кількості населення, планується охопити не менше 700 тисяч чоловік із пріоритетних груп.

“З наступних пріоритетних груп – медичні працівники, особливо ті, які працюють в стаціонарах і надають медичну допомогу хворим коронавірусів. Це військовослужбовці ЗСУ, які беруть участь в операції Об’єднаних сил, працівники соціальної сфери, саме ті, які безпосередньо спілкуються з людьми похилого віку … Це люди, що знаходяться в установах догляду та підтримки. Це інтернати, будинки для людей похилого віку та інші. і персонал таких установ. ми вважаємо, що на першому етапі саме ці категорії ми обов’язково повинні почати вакцинувати “, – резюмував глава МОЗ.

Як ми вже розповідали раніше, в Міністерстві охорони здоров’я сподіваються, що в Україні в рамках національного плану з вакцинації населення від COVID-19 зможуть прищеплювати по 2 мільйони людей на тиждень.

Тим часом, на південному сході Британії виявили нову мутацію коронавируса SARS-CoV-2.  Оновлений вірус вже встиг вразити тисячу чоловік в 60 різних районах країни.

Джерело: Народна Правда