Україна жорстко відреагувала на рішення Молдови щодо статусу російської мови

Україна жорстко відреагувала на рішення Молдови щодо статусу російської мови
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Рішення Молдови про підвищення статусу російської мови в країні може бути небезпечним для України. Таким чином, Росія може посилити свій вплив в регіоні.

Таку думку висловив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов під час онлайн-зустрічі з главою Бюро нацбезпеки Польщі Павелом Солохою, передає прес-служба РНБО.

Під час спілкування сторони обговорили безпеку в регіоні на тлі кризи в Білорусі і ситуації після виборів в Молдові.

“РФ не бажає втрачати вплив. Вчорашнє рішення парламенту Молдови про визнання російської мови мовою міжнаціонального спілкування є дуже небезпечним”, – стверджує Данилов.

Нагадаємо, вчора, 16 грудня, парламент Молдови прийняв закон про підвищення статусу російської мови. Закон був ініціативою чинного президента Ігоря Додона, який найближчим часом поступиться посадою Майї Санду.

Відзначимо, скандальний закон про статус російської мови був прийнятий у другому читанні. Згідно з документом, громадяни зможуть російською мовою звертатися до органів державної влади, держустанови, підприємства і організації та, відповідно, отримувати відповіді на мові звернення.

Як ми вже розповідали раніше, президент України Володимир Зеленський привітав колишнього прем’єр-міністра Молдови і лідера партії «Дія і солідарність» Майю Санду з перемогою у другому турі виборів президента.

Джерело: Народна Правда