Українці можуть втратити право на другу пенсію: що сталося

Українці можуть втратити право на другу пенсію: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці, що працюють на шкідливих підприємствах, можуть втратити право дострокового виходу на пенсію, якщо Верховна Рада не проголосує за проект закону про професійну накопичувальну систему.

Таку заяву в інтерв’ю виданню Liga.net зробила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Вона уточнила, що мова йде про законопроект №4408, який був розроблений Мінсоцполітики на виконання указу президента Володимира Зеленського:

“У нас є указ президента, де вимагали підготувати такий законопроект. Я не знаю, чи підтримає його парламент. Але якщо ніхто нічого не зробить, через деякий час у людини, що відпрацьовала у важких і шкідливих умовах, право виходити на дострокову пенсію можуть просто забрати “.

Відзначимо, в список шкідливих входять професії, пов’язані з:

– гірничодобувною промисловістю;

– чорною металургією;

– виробництвом коксу;

– виробництвом газу і отриманням газів в металургійному виробництві;

– виробництвом кольорових металів;

– отриманням металів електролітичним способом;

– хімічним виробництвом;

– виробництвом вибухових речовин;

– переробкою нафти, газу, газового конденсату, вугілля і сланцю;

– обробкою металу;

– виробництвом будівельних матеріалів;

– роботами з радіоактивними речовинами.

“Обозреватель” нагадує , що проект закону №4408 в даний час знаходиться у Верховній Раді. Професійна система накопичення пенсій, введення якої передбачається документом, зобов’язує роботодавців платити додаткові внески, крім 22% ЄСВ.

Законопроект являє три пенсійні програми для громадян у віці до 35 років, які претендують на пільгові пенсії в майбутньому:

Перша програма дає право на пенсію після 50 років при стажі від 10 років для чоловіків і від 7,5 років у жінок. Відповідно до неї, роботодавець повинен платити, крім ЄСВ, ще 15% від зарплати працівника в якості пенсійного внеску.

Друга – після 55 років зі стажем від 12,5 років у чоловіків і від 10 років у жінок (2-7% внесків).

Учасники третьої програми будуть робити добровільні пенсійні внески на умовах, прописаних в колективних договорах (від 3% додаткових внесків).

Нинішня модель пенсійного забезпечення таких громадян передбачає, що безпосередньо пільгові пенсії виплачує Пенсійний фонд, проте роботодавці компенсують йому відповідні витрати.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада прийняла проект державного бюджету на 2021 рік – на покриття дефіциту Пенсійного фонду заклали 195,3 млрд гривень – майже на 7 мільярдів менше, ніж в минулому році. При цьому Мінсоцполітики підготувало план, згідно з яким в 2021 році пенсії перераховуватимуть п’ять.

Також повідомлялося, що через відмову ВР збільшити витрати на медицину, МОЗ підготував законопроект, який, як вважають чиновники, дасть можливість підвищити зарплати медикам. Глава відомства Максим Степанов, МОЗ пропонує прив’язати зарплати медиків до прожиткового мінімуму.

 

Джерело: Народна Правда