Велика прес-конференція Путіна 2020: онлайн-трансляція

Велика прес-конференція Путіна 2020: онлайн-трансляція
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини/Політична правда

17 грудня в Росії проходить чергова велика прес-конференція Володимира Путіна . На посту президента Путін відповідає на питання журналістів в 16-й раз, і зараз він робить це в режимі онлайн – з резиденції в Ново-Огарьово. Разом з президентом всього кілька журналістів (представники кремлівського пулу), інші задовольняються відеозв’язком.

Головне питання, яке задали російському президенту, стосується отруєння Олексія Навального. Напередодні російський опозиціонер ще раз заявив , що за його отруєнням стоїть особисто президент Росії Володимир Путін, а саме замах був влаштований співробітниками ФСБ. Крім того, 14 грудня Bellingcat, The Insider, CNN і Der Spiegel випустили розслідування, в якому говорилося, що Навального отруїла «Новачком» спеціальна група співробітників ФСБ.

Путін продовжує називати Навального “пацієнтом берлінської клініки”, відзначаючи, що якби Росія хотіла б його отруїти, довела б справу до кінця:

“Стосовно цього пацієнта в берлінській клініці. Я говорив неодноразово, можу деякі речі тільки повторити. Пєсков мені вчора розповів з приводу останніх вигадок на цей рахунок, з приводу даних наших спецслужбистів. Це не якесь розслідування, це легалізація матеріалів американських спецслужб. Наші спецслужби це знають і користуються телефонами там, де вважають за потрібне “.

На думку Путіна, «пацієнт в берлінській клініці» користується підтримкою американських спецслужб, а вбивати його російським спецслужбам не було необхідності:

“Кому він потрібен? Якби хотіли, довели б до кінця”.

Також Путіну поставили запитання про Донбас. Як пише “Медуза” питання прозвучало з Ростова-на-Дону, від кореспондента «Дон 24»: «Для нашої області він весь час актуальний». Чи бачить Путін перспективи врегулювання ситуації на Донбасі і розвитку відносин з Україною.

Путін заявив, що все залежить тільки від України. Він також попередив, що Росія буде нарощувати підтримку Донбасу:

“Нинішня влада приходила з гаслом об’єднання країни, припинення конфлікту в Донбасі і налагодження відносин з Росією. Але нічого не виходить. Вони коли йдуть до влади, спираються на більшість, а коли приходять до влади, починають постійно озиратися на вкрай націоналістичні сили. Їм не вистачає політичної мужності, і процес завмирає. Нічого не зроблено в плані політичного врегулювання, і офіційні особи в Києві заявляють, що не збираються виконувати мінські угоди. Я хочу звернути увагу на те, що мінські угоди підтверджені резолюцією Ради безпеки ООН, і в односторонньому порядку нічого переглянути не вдасться. Потрібно з повагою ставитися до іншої сторони угоди, до Донбасу. Росія як підтримувала Донбас, так і буде – і ми будемо нарощувати підтримку. В налагодженні виробництва, соціальних питаннях, питаннях інфраструктурного характеру “.

Як повідомлялося раніше, Комітет постійних представників країн Європейського Союзу схвалив продовження санкцій проти Росії через порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Джерело: Народна Правда