Зафіксовано перший випадок сильної алергічної реакції на вакцину Pfizer: подробиці

Зафіксовано перший випадок сильної алергічної реакції на вакцину Pfizer: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

На Алясці у медика з’явилася сильна алергічна реакція на вакцину від Pfizer.

Про це повідомляє The New York Times. За інформацією видання, у жінки, в анамнезі якої не було алергій, сталася анафілактична реакція. Почалася вона через 10 хвилин після вакцинації в регіональній лікарні Бартлетт в місті Джуно – у неї з’явилася задишка і почастішало серцебиття, а на обличчі й тілі з’явився висип.

За словами лікаря лікарні, симптоми, що з’явилися у медпрацівниця, характерні для алергії. Жінку госпіталізували і ввели їй стандартну дозу адреналіну, а також стероїди. При цьому, коли її спробували відключити від крапельниці, симптоми алергії повернулися, після чого жінку перевели до відділення інтенсивної терапії, де вона провела всю ніч. Найближчим часом її планується виписати з лікарні.

Ще у одного медпрацівника з’явилися набряклість очей, запаморочення і першіння в горлі через 10 хвилин після ін’єкції. Його вже відпустили з лікарні.

Це вважається першим випадком алергічної реакції на вакцину Pfizer. Хоча головний лікар Аляски доктор Енн Зінк каже, що лікарі були готові до цього, тому що раніше про схожу реакцію на щеплення повідомлялося в Великобританії.

Як повідомлялося раніше, бідні країни можуть не отримати вакцину від коронавірусної інфекції COVID-19 до 2024 року. Це може статися в разі провалу механізму COVAX від Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Як ми вже розповідали раніше, вакцинацію від COVID-19 в Україні проведуть за державний рахунок. Витрати будуть профінансовані за рахунок Міністерства фінансів.

Джерело: Народна Правда