Коронавірус радикально мутував: чи допоможе тепер вакцина

Коронавірус радикально мутував: чи допоможе тепер вакцина
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У Великобританії виявлений новий варіант коронавірусу. Попередньо, він на 70% більше заразний, але при цьому нібито не більш небезпечний. Через це безліч європейських і не тільки країн вже обмежили польоти з Великобританії. Незважаючи на те, що вчені не раз говорили, що мутації Sars-Cov-2 будуть з’являтися завжди, дослідники вже відзначають, що в новому штамі велика кількість генетичних змін, особливо в білку шипа, куди спрямована дія вакцини.

Про новий тип коронавируса Sars-Cov-2 заявив прем’єр-міністр країни Борис Джонсон.

У зв’язку з виявленням нового штаму на південному сході Англії, в тому числі в Лондоні, з 20 грудня введено підвищений рівень обмежень. Він буде діяти протягом двох тижнів. Місцевим жителям заборонено залишати свої будинки без крайньої необхідності, а також збиратися декількома сім’ями на Різдво. У районах, де оголошений четвертий рівень небезпеки, будуть працювати тільки аптеки і магазини першої необхідності.

Напередодні ВООЗ оголосила, що варіант коронавірусу, аналогічний до британського, виявлений також в Нідерландах, Данії та Австралії. При цьому раніше вже повідомлялося про схожу мутацію вірусу в ПАР. Поки підстав вважати, що новий варіант вірусу буде менш чутливий до імунітету після вакцини, поки немає.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон у себе в Twitter запевнив, що на даний момент немає інформації про те, що новий штам коронавірусу викликає більш важкі форми захворювання або відрізняється більш високою смертністю.

Станом на ранок 21 грудня, оголосили про припинення на 20 днів авіасполучення з Великобританією: Австрія, Аргентина, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Ізраїль, Іран, Ірландія, Канада, Колумбія, Кувейт, Латвія, Литва, Марокко, Нідерланди, Румунія, Туреччина , Хорватія, Фінляндія, Франція, Чилі, Чехія, Швейцарія, Естонія та Саудівська Аравія (на один тиждень).

Раніше, нагадаємо, старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, кандидат біологічних наук Оксана Півень заспокоювала, коронавірус мутує постійно:

“Уже через півроку з того моменту, як був виявлений цей вірус, виявили понад сто його мутацій. Він мутує постійно, в цьому природа вірусів. У них життєвий цикл значно коротше, ніж наш, тому еволюціонують вони швидше. І це одна з причин наших неприємностей від вірусів. Інша справа – де в його геномі виникають зміни».

Півень пояснювала, що вакцини розроблені до спайк-білку вірусу. За її словами, неприємність може виникнути в разі, якщо цей білок зміниться на 50% і більше.

Однак зараз дослідники відзначають, що в новому штамі коронавірусу “на диво велика кількість генетичних змін, особливо в білку шипа”: “Три з цих мутацій мають потенційні біологічні ефекти”.

На сьогоднішній день більше мільйона жителів планети отримали перші щеплення вакциною від коронавірусної інфекції COVID-19. Вакцинацію населення вже почали проводити чотири країни світу.

Україна розширила перелік країн, які потрапили в карантинну «червону зону». У порівнянні з минулим тижнем, в нього потрапили 8 нових країн.

 

 

 

 

 

Джерело: Народна Правда