Вакцинувати від COVID-19 всіх не треба: лікар попередила, кому не варто робити щеплення

Вакцинувати від COVID-19 всіх не треба: лікар попередила, кому не варто робити щеплення
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Інфекціоністи кажуть, що вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19, не треба – такі люди вже мають природний набутий імунітет, вводити антитіла марно.

Таку заяву лікар-вірусолог Алла Мироненко зробила в коментарі виданню ГолосUA. При цьому вона також додала, що від щеплень можна позбавити ще одну велику вікову групу:

Loading...

“Все населення вакцинувати не потрібно. Наприклад, дітей. В основному вони легко переносять вірус. У них це проходить, як легка застуда. Тому немає сенсу їх прищеплювати”.

Мироненко говорить, що першими потрібно прищеплювати: людей старшого віку, медпрацівників та громадян, які працюють з людьми. Наприклад, вчителів, поліцейських і працівників сфери послуг.

Експерт окремо зазначила, що медиків хвилює інше питання: як організувати вакцинацію, якщо температура зберігання вакцини -70 градусів, і поставляється вона партіями:

“Також потрібно скласти план, хто буде приходити на вакцинацію. Наприклад, якщо в упаковці 10 флаконів, то при їх розморожуванні потрібно відразу ж прищепити 10 осіб. Це колосальна організаційна робота. Поки не розумію, хто це повинен буде робити. Медики зараз дуже завантажені. Санепідемстанція ліквідована. Виникає питання, хто цим займеться”.

Раніше повідомлялося, що вакцина від COVID-19 виробництва України пройшла доклінічні випробування, зараз фахівці готуються до початку клінічних випробувань.

У Великобританії виявлений новий варіант коронавірусу. Попередньо, він на 70% більше заразний, але при цьому нібито не більш небезпечний. Через це безліч європейських і не тільки країн вже обмежили польоти з Великобританії. Незважаючи на те, що вчені не раз говорили, що мутації Sars-Cov-2 будуть з’являтися завжди, дослідники вже відзначають, що в новий штам велику кількість генетичних змін, особливо в білку шипа, куди спрямована дія вакцини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...