До 12 гривень за поїздку: українців попередили про зростання цін на проїзд в маршрутках

До 12 гривень за поїздку: українців попередили про зростання цін на проїзд в маршрутках
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Локдаун в Україні повинен завершитися 24 січня і відразу після цього перевізники можуть підвищити ціни на проїзд в маршрутках і автобусах.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Loading...

Експерти кажуть, що причиною для нового подорожчання, яке торкнеться не тільки Києва, будуть збитки галузі. За даними Держстату, за 10 місяців 2020 року загальний пасажиропотік впав на половину. Таким чином, можна стверджувати, що перевізники недоотримали не менше 50% прибутку.

“Пасажиропотік просів, посилилися умови роботи. Тільки сидячі місця. І все одно перевізники возять. Різні компанії по-різному піднімуть, в залежності від маршруту, в залежності від завантаження”, – розповів експерт з питань транспорту В’ячеслав Коновалов.

Зараз ціни на короткі маршрути в Києві виросли з 5 до 6 гривень. Перевізники вже почали обговорення, щоб після локдауна ціну в Києві підняти до 10-12 гривень.

За прогнозами експертів, орієнтовно це відбудеться в лютому-березні. А щоб люди не пересіли з маршруток на метро, тролейбуси, трамваї і великі міські автобуси, в Києві перевізники зараз оптимізують маршрути.

У сюжеті також говориться, що неминучим буде підвищення вартості проїзду в Хмельницькому, де зараз ціни на проїзд одні з найнижчих в Україні – три з половиною гривні (тролейбус), 5-6 гривень (автобус).

Заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук пояснив, що ціни змушені підняти до 9-10 грн. Це є умовою перевізників.

“Звичайно міська рада не розглядатиме таке сильне подорожчання і ми розглядаємо всі розрахунки. І будемо приймати рішення про збільшення вартості проїзду в пасажирському транспорті в лютому”, – пояснив він.

Також відомо, що проїзд подорожчає і в Житомирі: маршрутка коштуватиме 9 гривень, електротранспорт – 7.

Як повідомлялося раніше, У Києві та Київській області ціна проїзду в маршрутці може вирости до 12 гривень за поїздку. Це може статися вже в першому кварталі 2021 року.

Максим Степанов повідомив, що локдаун в Україні оголошують з 8 по 24 січня, тому що саме в січні-лютому в країні відбувається сезонний спалах грипу.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...