Вчені з’ясували, скільки “живе” імунітет до COVID-19

Вчені з’ясували, скільки “живе” імунітет до COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Австралійські вчені з’ясували, що в організмі перехворілих COVID-19 продовжують знаходиться антитіла, які “пам’ятають”, як боротися з коронавірусною інфекцією .

Loading...

Про це свідчать дані університету Монаша, передає міжнародний портал MedicalXpress.

“Це дослідження є найпереконливішим доказом того, що вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 будуть працювати протягом тривалого часу. Раніше багато досліджень показали, що перша хвиля антитіл до коронавірусу слабшає після перших кількох місяців, викликаючи побоювання, що люди можуть швидко втратити імунітет. Ця нова робота знімає ці побоювання”, – повідомляється в дослідженні вчених.

Вчені набрали групу з 25 пацієнтів з коронавірусом і взяли у них 36 зразків крові з четвертого дня до 242-го дня після зараження. При цьому дослідники виявили, що кількість антитіл проти вірусу почало знижуватися через 20 днів після зараження.

“Однак, що важливо, всі пацієнти продовжували мати В-клітини пам’яті, які розпізнавали один з двох компонентів вірусу SARS-CoV-2, білки шипа і нуклеокапсиду. Ці вірус-специфічні В-клітини пам’яті стабільно присутні протягом восьми місяців після зараження” , – відзначають вчені.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні знижується захворюваність COVID-19. Станом на 23 грудня цей показник становить 378,9. Незважаючи на те, що норма – 40, ще вчора цей показник тримався на рівні 385,3.

А тим часом, депутат фракції «Слуга народу» Єлизавета Богуцька, яка вже перехворіла COVID-19, заявила про непотрібність масок. Своє твердження вона аргументує тим, що нібито знає, де інфікувалася коронавірусом – в маршрутці, в якій їхала в масці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...