Українців змусять повернути “карантинні” 8 тисяч: кого це торкнеться

Українців змусять повернути “карантинні” 8 тисяч: кого це торкнеться
Автор Романова Марі в Економічна правда/Карантин в Україні/Новини

В Офісі великих платників податків ДПС повідомили, чи доведеться українцям повертати карантинні виплати в 8 тисяч гривень.

Там, зокрема, нагадують, що Кабінет Міністрів затвердив Порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи в разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України COVID -19.

Loading...

“Нагадуємо, що одноразова матеріальна допомога надається застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, робота яких тимчасово зупинена внаслідок здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та фізособам – підприємцям, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів та яка відповідає переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначеному Кабміном відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 1 Закону № 1071”, – нагадують в ДПС.

Кому треба буде повернути карантинні виплати

У разі виявлення недостовірних відомостей, наданих застрахованою особою, на підставі яких була виплачена одноразова матеріальна допомога, що впливають на право застрахованої особи на її отримання, сума одноразової матеріальної допомоги підлягає поверненню застрахованою особою.

Органи Пенсійного фонду України видають рішення про відшкодування одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам. Рішення органу Пенсійного фонду України є виконавчим документом.

Як повідомлялося раніше, карантинні виплати 8 тисяч гривень підприємцям, чий бізнес постраждав в результаті карантину, почалися з 23 грудня.

Курс долара в Україні можуть істотно похитнути карантинні виплати ФОПам.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...