Євросоюз і Британія підписали історичну угоду щодо Brexit

Євросоюз і Британія підписали історичну угоду щодо Brexit
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Євросоюз і Великобританія уклали історичну торгову угоду щодо Brexit. Таким чином, усунулася остання перепона, яка заважала Сполученому Королівству остаточно покинути ЄС.

Подробиці на своїй сторінці в Twitter повідомив прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

“Угода підписана”, – написав він, опублікувавши радісне фото.

Подробиці майбутньої угоди будуть оголошені незабаром.

Підписання договору підтвердила і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен, запевнивши, що “за цю угоду варто було поборотися”.

“Тепер у нас є справедлива і збалансована угода з Великобританією. Вона захистить наші інтереси в ЄС, а також забезпечить чесну конкуренцію і передбачуваність для наших рибалок. Європа рухається далі”, – повідомила вона.

Угода вступить в силу з 1 січня 2021 року. Вона замінить домовленості, які діяли між сторонами в рамках перехідного періоду, який тривав з 1 лютого 2020 року, коли Британія офіційно покинула Євросоюз.

Як ми вже розповідали раніше, Великобританія виділить Україні майже 1,4 млрд євро в рамках меморандуму про розвиток українського військово-морського флоту.

А також, британський уряд вирішив оновити паспорт громадянина після виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу.

Джерело: Народна Правда